Kapat
Üye olun ya da Gönüllü olun
Müzikist olarak sizlere her zaman birlikteyiz.
"Mesajı gönder" butonuna bastığınızda KVKK Aydınlatma Metnimizi okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Kapat
.

Müziğimiz Marmara Denizi İçin

Müzikist Derneği, Marmara Denizi'ni etkisi altına alan deniz salyası (müsilaj) sorununa dikkat çekmek için, 10 Haziran 2021 perşembe günü saat:17:00'de Mudanya / Güzelyalı Sahili’nde oluşan müsailajın önünde iklim eylemi gerçekleştirdik.

Müzikist Derneği başkanı Onur Kahvecioğlu basın açıklamasında bulundu. ‘Bugün burada evimiz dünya için toplandık. Marmara Denizimiz, bugüne kadar karşılaşmadığı bir tehlike altında. Halen ona yardım etmek elimizdeyken, bugün bu konuya dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için, en iyi bildiğimiz ve inandığımız şeyle buradayız. Müziğin iyileştirici gücü! ‘ ifadelerinde bulundu.

Ayrıca Kahvecioğlu iklim kriziyle mücadele konusunda çağrıda bulundu. ‘Ekosistemimiz tehlike altında! Bunu değiştirecek olan yine dünyamızın en genç canlıları olarak bizleriz. Burada karar vermemiz gereken bir dönüm noktasındayız. Evimiz olan dünyamızın, ya ritmine ayak uydurup onunla barışacağız ya da onu kirletmeye ve zehirlemeye devam edip bizler de beraberinde yok olacağız. Birey olarak yaşamımızda yapacağımız ufak değişikliklerle, olumlu bir değişime katkıda bulunmak mümkün. Temiz bir dünyada yaşamak her canlının hakkı. Herkesi bu farkındalıkla yaşam biçimini sorgulamaya davet ediyoruz. ‘

Müzikist Gönüllüleriyle, basın açıklamasının ardından Marmara Denizi için şarkılar seslendirip, farkındalık eylemimizi sonlandırdık.