Kapat
Üye olun ya da Gönüllü olun
Müzikist olarak sizlere her zaman birlikteyiz.
"Mesajı gönder" butonuna bastığınızda KVKK Aydınlatma Metnimizi okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Kapat
.

Köyde Müzikist Var Projesi Tamamlandı

Müzikist’in köy okullarındaki çocukları sanatla tanıştırmak için Bursa’da gerçekleştirdiği Köyde Müzikist Var Projesi tamamlandı. 

Avrupa Birliği CultureCIVIC Programı tarafından desteklenen ‘Köyde Müzikist Var Projesi’ kapsamında Bursa'nın 6 köyünde müzik ve sanat atölyeleri gerçekleştirildi. Ayrıca genç sanatçı kadınlar tarafından verilen konserlerle öğrencilere keyifli ve ilham verici anlar yaşattı. 

Müzikist Kurucusu Onur Kahvecioğlu ‘’Ülkemizin dört bir yanındaki köy çocukları sanatla tanışsın istiyoruz. Sanat aracılığıyla kendini ifade eden, özgüveni yüksek ve hem kendisiyle hem de yaşamla bağ kuran nesiller yetişsin, Anadolu sanatla dolsun istiyoruz’’ ifadelerini kullanarak projenin amacına vurgu yaptı. 

Daha erişilebilir sanat amacıyla yola çıkan Müzikist, Anadolu Sanatdolu müzik eğitim programı kapsamında 'Köyde Müzikist Var' Projesi ile Güngören, Gelemiç, Sorgun, Baraklı, Kıranışıklar, 1. Murat İlkokul ve ortaokullarında müzik ve sanat atölyeleri ile mini konserler gerçekleştirdi.

Bursa Gelemiç Köyü’nde köy öğretmeni olan Eda Nur Çelek  ‘’Öğrencilerimizin burada müzik ve sanatla tanışacakları pek imkanları yok. Köyde Müzikist Var Projesi aracılığıyla müzik ve sanatın güzelliklerini tanıdılar. Müzikist ekibine teşekkür ederiz’’ dedi.
 
Köyde mini konser vererek öğrencilere müzik keyfini yaşatan genç sanatçı Nil Dönmez ‘’Kilometrelerce uzaktaki çocuklara ilham olmak beni çok heyecanlandırıyor’’ şeklindeki ifadesiyle projeye dair duygularını dile getirdi. 

Müzikist Anadolu Sanatdolu kapsamında Köyde Müzikist Var Projesi’nin 2022-2023 eğitim - öğretim yılı sezonu etkinlikleri tamamlandı. Projeye gelecek eğitim - öğretim yılında, farklı şehir ve köylerde devam edilmesi planlanıyor.