Kapat
Üye olun ya da Gönüllü olun
Müzikist olarak sizlere her zaman birlikteyiz.
"Mesajı gönder" butonuna bastığınızda KVKK Aydınlatma Metnimizi okuduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Kapat
.

MDA 1 -3 Eylül'de Polonezköy'de

Her an yeniden var olan ve yok olan bir döngünün içinde, yeni'ye kavuşmayı oldukça olağan, bu kavuşmanın içindeki arzuyu ise dönüşümün başlangıcı olarak görüyoruz. Doğa bize bu dönüşümü en iyi şekilde anlatıyor ve bu nedenle benliğimizdeki Uyanış'ın anahtarı oluyor. Tüm bunlarla birlikte, müziğin kaynağı olan doğayı buluşma alanı olarak işaretleyen ve her yıl dünyadan birçok farklı sanat yaklaşımını bir araya getirerek kolektif bir üretim süreci oluşturan ve sivil toplum alanına yönelik yeni sözler söyleyerek bu buluşmayı kutlayan MDA’nın bu yılki teması Uyanış.

Her sene olduğu gibi,  tema oluşturma sürecinde, bu yıl gerçekleşen ve gerçekleşecek olan dönüşüm noktalarından ilham alarak ilerledik. Deprem sonrası iyileşme sürecimizi, Cumhuriyetin 100. yılını ve toplumsal dönüşüm beklentilerini yeni umutlar, yeni başlangıçlar, yeni farkındalıklar ve yeni deneyimlerin başlaması kapsamında değerlendirdik ve MDA’nın 2023 temasını Uyanış olarak belirledik.

Bu yıl 1 - 3 Eylül tarihleri arasında İstanbul Polonezköy’de gerçekleşecek olan MDA 2023 deneysellik, kolektif üretim, doğa farkındalığı, kapsayıcılık gibi ilkeler ışığında, uyanış teması çıktılarıyla programında konserler, atölyeler, söyleşiler ve çeşitli deneyim alanları barındırıyor. 

Genç sanatçıların entegrasyonununu ve gelişimini tüm kurgularında ilk sıraya alan MDA, bugüne kadar olduğu gibi, profesyonel olan isimlerle etkileşim için alan açıyor, doğanın kalbindeki paylaşımları zenginleştiriyor. 

Bu yılın buluşmasını bekleyen tüm sanatçıları, atölye eğitmenlerini, masal anlatıcılarını ve katılımcıları 3 gün boyunca bir çember etrafında toplayarak kolektif üretimi ve iyileşmeyi hedefleyen MDA, Uyanış teması etrafında şekillenen programıyla da bu deneyimi derinleştiriyor.  

Gelin bu uyanışa eşlik edelim, uyanışın kendisi olalım ve başlayalım.